‘‘Can water cut it out?’’ Masīvkoka slēpes

Jau ir pagājusi kārtējā nedēļa un mēs esam izveidojuši jau trešo video rullīti raidījumu sērijai ‘‘Can water cut it out?’’. Tā kā ārā vēl ir sniegs, ir pēdējais laiks pagatavot pašiem kaut ko ar ko baudīt ziemas priekus. Mēs šajā video parādīsim, kā no vienkārša koka izgatavot pašiem savas slēpes, kuras pēc tam būs gatavas lietošanai. Slēpes ir diezgan dārgas un ne katram amatierim ir nepieciešamība pēc profesionālām slēpēm, ja viņš vēlas tās izmantot tikai, piemēram, savā tuvējā apkārtnē, kur nav nogāžu. Mūsu risinājums šķiet lieliska ideja, vai ne?

Mēs atradām divus ošu dēļus tepat savā garāžā. Tā kā tie pēc garuma un platuma atbilst, ir iespējams no tiem izgatavot izturīgas slēpes. Galvenais lai tajos nebūtu zaru vai kādu citu defektu, kas vēlāk varētu radīt problēmas slēpēs, jo tās arī ir pakļautas spiedienam. Vispirms tiek veikti mērījumi un izveidota skice, kā tas varētu izskatīties. Ūdensgriezēja modernā tehnoloģija pati izvēlas izklājumu, kas radīs vismazāk nevajadzīgus atgriezumus. Slēpes forma šai ierīcei ir tīrais nieks. Ar pāris tūkstošu bāru palīdzību tiek iegūts precīzs izgriezums pēc prasītā. Nedaudz pieslīpējot tā ir gandrīz tik pat ideāla kā veikalā nopērkamajām slēpēm. Vēlāk ir nepieciešams izliekt slēpes galu. Tas ir jāizmērcē un jāvāra, lai paliktu mīksts. Tad ir iespēja, ka tas nepārlūzīs un būs iespējams to izliekt nepieciešamā slīpumā.

Vēlāk, pirms došanās tās izmēģināt sniegā, mēs tās var ieziest ar veco labo paņēmienu – parafīnu. Tas palīdzēs slēpēm labāk slīdēt pa sniegu un izbaudīt rezultātu. Domāju, ka mūsu veikums ir izdevies ļoti labs! Ja kādam vēl ir kādas idejas, ko varētu izgatavot pats, rakstiet uz e-pastu un iespējams, tieši Tava ideja tiks izmantota kādā no nākošajām epizodēm. Jūs varēsiet redzēt savu ideju pārtopam īstā bez nekādas liekas piepūles. Sekojiet līdzi turpmākajiem video no raidījuma ‘‘Can water cut it out?’’!

Related Posts