HIDROABRAZĪVĀS GRIEŠANAS IEKĀRTA

Konsolveida hidroabrazīvās griešanas iekārta KWJ-C ir paredzēta dažādu izmēra materiālu griešanai. Griezējs tiek piedāvāts ar dažādiem darba galda izmēriem (platums (y ass) līdz 1500mm un garums (x ass) no 1500mm līdz 6000mm un vairāk), iespēju griezt gan ar ūdens / abrazīva strūklu, gan ar tīra ūdens strūklu, kas ļauj to izmantot dažādu materiālu apstrādei. Konsolveida iekārta jau standarta komplektācijā tiek piedāvāta ar dažādu papildaprīkojumu, piemēram, pneimatiski paceļamu aizsargstiklu, lāzera staru – „nulles punkta” iestatīšanai, automātisko griezējsprauslas augstuma kontroles funkciju. Mēs izgatavojam griešanas iekārtas, izmantojot mūsdienīgākās tehnoloģijas un kvalitatīvākos materiālus! Tās tiek individuāli pielāgotas pasūtītāja ražošanas specifikai!

Ar šo griešanas iekārtu ražošanas process kļūs ātrāks, kvalitatīvāks un lētāks!

Lai apskatītu un izmēģinātu šo programmējamo (CNC) griešanas iekārtu praksē, mēs Jums piedāvājam DEMO demonstrāciju mūsu ražotnē Ādažos Jums ērtā laikā! Mēs Jūs aicinām apmeklēt mūsu ražotni un uzzināt vairāk par mūsu sadarbības iespējām!

Tehniskie dati

 • Darba zonas izmēri (standarta)
  (Y x X ass)
  1.500 x 1.500 mm;
  1.500 x 2.000 mm;
  1.500 x 3.000 mm;
  1.500 x 4.000 mm;
  1.500 x 6.000 mm;
  (iespējams izgatavot pēc nestandarta izmēriem)
 • Pozicionālā precizitāte: +/- 0.05 mm
 • Atkārtojamības precizitāte: +/- 0.03 mm
 • Maksimālais pārvietošanās ātrums: 20 m / min
 • Maksimālais griešanas ātrums: 10 m / min
 • Griezējgalvu skaits – maks. 2 gb
 • Augstspiediena sūkņa darba spiediens – 500–3800 bāri
  (iespējams aprīkot ar sūkni līdz 6200 bāri)

Konstrukcija

Konstrukcija ir izgatavota no augstas kvalitātes materiāliem – masīva tērauda rāmja, augstas kvalitātes lineārajām vadotnēm (linear guide system), stabilas nerūsējošā tērauda konsolveida sijas un lodīšu vītnes piedziņas sistēmas asīm (ball screw drive system).

Konstrukcija ir stabila, droša un uzticama visā kalpošanas laikā un tā nodrošina augstu griezējgalvas pozicionālo precizitāti, jo konsolei (to termiski apstrādājot) ir noņemti iekšējie spriegumi. X, Y un Z ass vadotnes ir kalibrētas un tas nodrošina stabilitāti, precizitāti un vieglu konsoles pārvietošanos bez vibrācijām pie liela ātruma!

Nerūsējošā tērauda darba galdam / vannai ir maināma griešanas virsma / režģa klājs (svara izturība 790 kg/m2). Vanna ir novietota nošķirti no rāmja. Griešanas kvalitāti un precizitāti neietekmē ūdens temperatūras izmaiņas vannā (pie intensīva darba ūdens temperatūra vannā var sasniegt +50-60º C)! Papildus darba galdā var iebūvēt sistēmu straujai ūdens līmeņa maiņai, tādējādi ir iespējams griezt materiālu zem ūdens. Griešanas laikā nerodas papildus troksnis un darbavieta tiek pasargāta no abrazīva un ūdens šļakstiem. Griezējs tiek piedāvāts ar dažādām standarta darba zonām (platums (y ass) līdz 1500mm un garums (x ass) no 1500mm līdz 6000mm un vairāk), kas ļauj to izmantot dažādās rūpniecības nozarēs un apstrādāt praktiski visus standarta lokšņu izmērus. Pateicoties savai konsoles formai, operators var ērti piekļūt pie griešanas zonas no trim pusēm, tas atvieglo apstrādājamā materiāla uzlikšanu un noņemšanu no griežamās virsmas.

VADĪBA, PROGRAMMATŪRA, PIEDZIŅAS

Iekārta tiek vadīta ar datora programmatūru Windows vidē (CNC – computer numerical control). Griešanas iekārtas vadība ir ērta un parocīga, jo tiek nodrošināta divos veidos: no stacionārā vadības statīva un ar distances vadību. Stacionārā vadības konsole ir īpaši izstrādāta un dizainēta. Tai ir jaudīgs procesors, viegli pārskatāms 20 collu LED displejs, ūdens droša klaviatūra un USB ports ērtākai failu ielādei. Papildus stacionārajam operatora vadības statīvam tiek piedāvāta distances vadības pults, ar kuru ir ērti koordinēt un iestatīt griezējgalvu virs apstrādājamā materiāla pirms griešanas procesa sākuma (nulles punkta iestatīšanai un testa cikla veikšanai). Tāpat standarta komplektācijā ietilpst augstuma kontroles sensors, ar kura palīdzību ir iespējams ātrāk noteikt griežamā materiāla biezumu pirms griešanas. Lai padarītu operatora darbu efektīvāku, griezējgalva ir nokomplektēta ar lāzera stara devēju (griešanas sākuma vietas rādītāju).

KENNER piedāvātā programmatūra nodrošina visu grafisko failu procesu pārvaldīšanu un vadību. Programmnodrošinājums tiek piedāvāts vairākās valodās – krievu, angļu u.c. IGEMS CAD/CAM/NEST Software ir programma, ar kuras palīdzību ir iespējams apstrādāt, izveidot, eksportēt un izklāt detaļas uz griežamā materiāla un sagatavot failus griešanai! Savukārt KENNER piedāvātā Windows vides Software ir programma, ar kuras palīdzību tiek ērti un pārskatāmi administrēti visi ūdens griešanas iekārtas vadības procesi.

X, Y un Z asis ir apgādātas ar mūsdienīgām servo piedziņām, kurām ir digitālā pozicionēšanas un kontroles sistēma, kas nodrošina vieglu un dinamisku konsoles pārvietošanos pa vadotnēm ar pozicionālo precizitāti +/- 0.05mm, atkārtojamību +/- 0.03mm un maksimālo pārvietošanās ātrumu līdz 20 metriem minūtē.

AUGSTSPIEDIENA SISTĒMA

Augstspiediena sistēma ir galvenā ūdens griešanas iekārtas sastāvdaļa. Mūsu ražotajās iekārtās tiek iestrādātas pasaules vadošā augstspiediena sistēmu ražotāja KMT Waterjet Systems (Vācija) komponentes. KMT Waterjet Systems tās izstrādā un ražo kopš pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem. Kenner hidroabrazīvās griešanas iekārtas tiek komplektētas ar atbilstošas jaudas un spiediena sūkņiem. Sūkņa jauda un darba spiediens ir atkarīgs no griezējgalvas sprauslas diametra, griešanas veida, galvu skaita un apstrādājamā materiāla (iespējamais maksimālais spiediens ir līdz 6200 bāriem). Tikpat svarīga ir griezējgalvas izvēle – mēs izmantojam KMT ražotāja griezējgalvas, kas sevi ir pierādījušas kā drošas, efektīvas un precīzas griežot gan mīkstu un plānu, gan biezu un ļoti cietu materiālu! Griezējgalva ir izgatavota no īpaša augstas izturības sakausēj+uma, modelēta tā, lai optimizētu abrazīva smilts patēriņu, nezaudējot griešanas ātrumu un kvalitāti. Veicot apkopi, to ir ērti izjaukt un salikt (bez instrumentiem), lai nomainītu nepieciešamās detaļas ekspluatācijas laikā.

ABRAZĪVA PADEVES SISTĒMA

Abrazīva padeves sistēma sastāv no divām uzglabāšanas tvertnēm ar ietilpību 210 litri, tā nodrošina abrazīva smilts nepārtrauktu un viendabīgu padevi līdz griezējgalvas ūdens / abrazīva jaucējkamerai. Tvertnes ir noslēgtas un pasargātas no mitruma iekļūšanas. Tās ir aprīkotas ar abrazīva līmeņa indikatoru, kas ļauj iekārtas operatoram kontrolēt smilts līmeni no vadības konsoles. Abrazīva smilti ir iespējams papildināt, neapstādinot griešanas procesu.

DROŠĪBAS SISTĒMA

Drošības sistēmā ietilpst:

 • Centrālā pieejas kontrole (iekārtas aktivizēšana tiek nodrošināta ar mehānisko atslēgu);
 • Darba galds / vanna ir aprīkota ar aizsargstiklu, kas, sākoties griešanas procesam, tiek pneimatiski pacelts, pasargājot darbavietu no abrazīva un ūdens šļakstiem un brīdinot personālu par griešanas procesa sākšanu;
 • Iekārta ir apgādāta ar avārijas „STOP” slēdžiem. Tie atrodas pie vadības konsoles un darba galda, lai (nepieciešamības gadījumā) acumirklī apstādinātu griešanas procesu;
 • X, Y un Z asis ir apgādātas ar gofrētiem putekļu aizsargiem, kas ikdienas darbā pasargā tās no abrazīva, ūdens nelabvēlīgās ietekmes;
  Prettrieciena aizsardzības sistēma (papildus aprīkojums);
 • Griezējgalvā ir devējs, kas nodrošina griežamā instrumenta aizsardzību no saskares ar apstrādājamo materiālu;

Iekārtas augstspiediena sistēma (sūknis) ir aprīkota ar visām nepieciešamajām drošības aizsardzības sistēmām – spiediena stabilizatoru, atpakaļgaitas vārstu, darba spiediena indikatoru, sūkņa dzesēšanas sistēmu, ūdens filtra sistēmu u.c.
Iekārtas elektroinstalācijas sistēma ir pārbaudīta, aprīkota ar pārsprieguma aizsardzību un sertificēta, savienojumi ir hermētiski noslēgti.

PAPILDUS APRĪKOJUMS

Papildus iekārtu ir iespējams nokomplektēt ar:

 • Ūdens līmeņa regulēšanas sistēma – „zemūdens griešana”;
 • Stiprināšanas fiksatori (materiālam);
 • Prettrieciena aizsardzības sistēma. Griezējgalva ir aprīkota ar sensoru, kas, sprauslai saskaroties ar šķērsli, pasargā griezējinstrumentu no bojājumiem, tādejādi mazinot operatora kļūdīšanās iespēju;
 • Darba galda / vannas ūdens filtrācijas sistēma, lai no ūdens atdalītu nogulsnes un izmantoto abrazīvu;
 • Ūdens filtrēšanas sistēma (pirms augstspiediena sūkņa);
 • Instrumentu komplekts (apkopju veikšanai).

EKSPLUATĀCIJA, APKOPE

Iekārta ir paredzēta ilgam un drošam ikdienas darbam. Tomēr kā jebkurai iekārtai, tai ir nepieciešama ikdienas apskate un periodiska apkope! Operatoram ir nepieciešams periodiski pārbaudīt augstspiediena sūkņa hidrauliskās eļļas līmeni un pienākošā ūdens filtra stāvokli. Atkarībā no lietošanas intensitātes (darba stundām), iekārtai periodiski ir jāveic apkope – jāmaina griezējgalvas sprauslas fokusējošais ūdens/abrazīva uzgalis un dimanta (vai safīra) dīze; augstspiediena sūknim ir nepieciešams pārbaudīt un ieeļļot augstspiediena un zemspiediena vārstus (pēc nepieciešamības – nomainīt), apmēram reizi gadā būtu nepieciešams nomainīt hidraulisko eļļu un lineāro vadīklu eļļošanas kasetnes.

Apkopi iesakām veikt ar speciāliem, tam paredzētiem instrumentiem.

Ja ievēros visus augstākminētos nosacījumus, tad iekārta kalpos ilgi un tā neprasīs nekādus papildu materiālos ieguldījumus!